6 najczęstszych przyczyn awarii układu ładowania

6 najczęstszych przyczyn awarii układu ładowania

Najczęściej powodem niesprawności układu elektrycznego samochodu jest awaria alternatora. Co się zazwyczaj psuje w tym podzespole i na czym dokładnie polegają usterki układu ładowania? Przedstawiamy sześć przykładów. Alternator jest prądnicą prądu przemiennego, której zadaniem jest przekształcanie energii mechanicznej w elektryczną. W pojazdach odpowiada za zasilanie całego osprzętu elektrycznego oraz doładowywanie akumulatora. Trwałość alternatora zależna jest od wielu czynników. Zerwanie paska Bardzo często powodem zapalenia się ostrzegawczej kontrolki okazuje się po prostu przerwany pasek, którym alternator…

Więcej

Pompy paliwa – eksploatacja, zużycie, diagnostyka

Pompy paliwa – eksploatacja, zużycie, diagnostyka

Pompa paliwa w silnikach benzynowych należy obecnie do najbardziej niezawodnych podzespołów każdego pojazdu. Być może z tego powodu zapominamy o jej istnieniu. Airtex przypomina o profilaktyce, którą powinni stosować kierowcy i mechanicy, a także wskazuje na objawy typowych usterek. Na wstępie należy podkreślić, że ze względu na bardzo dużą różnorodność rozwiązań technicznych nie ma uniwersalnych wskazówek eksploatacyjnych lub serwisowych dotyczących wszystkich pomp. Z tego powodu skoncentrowaliśmy się na tych niskociśnieniowych, do silników benzynowych z wielopunktowym,…

Więcej

Podnośnik samochodowy – jaki rodzaj wybrać?

Podnośnik samochodowy – jaki rodzaj wybrać?

Podnośnik trapezowy (standardowy lewarek), podnośnik typu żaba, bałwanek, jednokolumnowy, dwukolumnowy, czterokolumnowy czy nożycowy? Opisujemy rodzaje podnośników samochodowych oraz ich zastosowanie i podpowiadamy, jaki wybrać do garażu a jaki do warsztatu. Podnośnik samochodowy to podstawowy sprzęt warsztatowy, umożliwiający pracę w warsztatach mechanicznych i wulkanizacyjnych, a także w Stacjach Kontroli Pojazdów. Trudno wyobrazić sobie także typowy garaż, w którym nie ma podnośnika. Podnośniki samochodowe umożliwiają wykonanie szeregu prac przy samochodach. Od prostej wymiany kół, do wszelakich napraw…

Więcej

Uszkodzone łożysko w kole. Przyczyny usterki i diagnostyka

Uszkodzone łożysko w kole. Przyczyny usterki i diagnostyka

Łożyska w kole to elementy, które powinny wytrzymać cały okres eksploatacji samochodu. W rzeczywistości, istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na ich trwałość. Jak sprawdzić łożysko w kole? Jakie są objawy ich uszkodzenia? Łożysko w kole – co to jest? Koła wymagają łożyskowania podobnie jak wiele innych miejsc w samochodzie. Łożysko umożliwia swobodny ruch koła i utrzymanie go w odpowiedniej pozycji podczas poruszania się pojazdu. Pełni funkcję mocującą, stabilizującą i wpływa na prawidłową pracę koła….

Więcej

Wycena auta online

Wycena auta online

Wycena auta online to bardzo duże udogodnienie dla zapracowanych właścicieli samochodów. Jak wskazuje nazwa nie trzeba umawiać się na bezpośrednie spotkanie z pracownikiem skupu, aby móc wycenić swoje auto. Cała procedura jest realizowana przez Internet. Z poziomu mieszkania można przesłać do skupu wszystkie istotne informacje na temat sprzedawanego samochodu i poczekać na rzetelną wycenę. Co ciekawsze zainteresowani nie muszą za nią płacić. To bezpłatne działanie, dzięki któremu można poznać wartość posiadanego auta. Wycena auta online…

Więcej

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Kompletny poradnik

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Kompletny poradnik

Data produkcji, rozmiar, indeks nośności – te i inne informacje można odczytać, uważnie studiując oznaczenia umieszczone na oponach. Jak interpretować oznaczenia opon? Tłumaczymy w krótkim poradniku. Zakup nowych opon to dobry moment na przypomnienie sobie, jak czytać oznaczenia zapisane przez producenta na oponie. Z tą wiedzą łatwiej będzie nam odpowiedzieć na niektóre pytania klientów czy też przestrzec ich przed montażem zbyt starej lub niedopasowanej do pojazdu opony. Rozmiar opony Na boku każdej opony znajdziemy charakterystyczny…

Więcej

Co znajdziemy w sklepie dla motocyklistów?

Co znajdziemy w sklepie dla motocyklistów?

Pasjonaci motocykli to wymagający typ klientów – od części, ubrań motocyklowych oraz akcesoriów żądają oni skrajnie dobrej jakości wykonania, bowiem tylko takie produkty gwarantują im wyższe bezpieczeństwo podczas podróży. Wobec tego szukając części zamiennych do swoich motorów bądź wymieniając spodnie lub obuwie na nowe szukają sklepów dla motocyklistów, które nie tylko mają obszerny asortyment, ale również są kierowane przez entuzjastów jednośladów, skorych zawsze służyć poradą w kwestiach technicznych. Sklepy moto mają to, co potrzebne do…

Więcej

Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Od zawsze wiadomo, że jazda na motorze nie należy do bezpiecznych czynności. W razie potencjalnego kolizji prowadzącego motocykl nie chronią pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. Wobec tego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego typu. Ubranie na motor nie tylko zmniejsza możliwe obrażenia motocyklisty, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i deszczem, co zwiększa wygodę jazdy. Ubranie na motocykl – ze…

Więcej

Części do samochodów francuskich – gdzie je zakupić?

Części do samochodów francuskich – gdzie je zakupić?

Samochody francuskich producentów są najczęściej kupowanymi markami przez polskich kierowców. Są cenione głównie ze względu na szeroką dostępność – zarówno jeśli chodzi o same pojazdy, jak i przeznaczone do nich części zamienne – oraz stosunkowo niską cenę. Szczególnie popularnymi w Polsce francuskimi markami są Peugeot, Renault i Citroen. Znacznym uznaniem pochwalić się mogą również samochody firmy Dacia, która, aczkolwiek wywodzi się z Rumunii i właśnie tam zlokalizowane są jej fabryki produkcyjne, należy do marki Renault….

Więcej

Silnik HDI – co to znaczy i które francuskie modele go posiadają?

Silnik HDI – co to znaczy i które francuskie modele go posiadają?

Jest druga połowa lat 90. – pojawiają się pierwsze samochody z silnikiem diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail. Technologia wydaje się rewolucyjna, ale wbrew pozorom nie jest wcale nowa, bo pierwsze prototypy takich jednostek powstały już pod koniec lat 60. Common rail zadebiutowało w modelu Alfa Romeo 156 w 1997 roku. Niedługo potem na rynek trafia Mercedes-Benz W202, który również pod maską ma silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Kolejne lata to czas rosnącej popularności…

Więcej
1 2 3