Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Najistotniejszą przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Naruszają one normy uczciwego SEO stworzone przez koncern Google, gdyż manipulują miejscem portalu w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią wpisów sponsorowanych przesyconych licznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Jeśli nieprofesjonalne praktyki zostaną ujawnione, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, czasem aż o 30 stron.

Jaka agencja wyeliminuje problem nienaturalnych linków przychodzących

Pamiętajmy, że gdy na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o reaktywowanie normalnej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie daje pełnego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej agencji SEO. Specjaliści automatycznie ustalą prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.