Zalety rolet podgumowanych

W upalne miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym wnętrzem, idealnym do relaksu. Taki typ rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Plusy rolety podgumowanej

Główną zaletą rolety podgumowanej jest fakt, że powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem zachowanie w pokojach właściwej temperatury jest trudne. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale także w mocno nasłonecznionych pokojach. Brak przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego albo mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub wybierz model w pełnym kontraście do reszty. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wiele zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.