Zalety rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to również fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Bogata kolorystyka i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.