Tablica korkowa – przedmiot dla kreatywnych

Tablica korkowa – zdaje się całkiem zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i instytucjach publicznych.

Jak przeważnie wykorzystujemy tablice korkowe?

Głównie spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, ważne informacje o planowanych wydarzeniach (wywiadówkach, konkursach, balach czy olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować wystawę rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na różne okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można wykorzystać tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Należy jednak pamiętać, żeby tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy stanowisku z herbatą albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – sprawdzą się w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy zastosować tego typu tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie srebrne, białe, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można wykorzystać tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w konkursach, pocztówki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A entuzjaści podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.