Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Sprawdź przykłady z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie domownicy przebywają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego też wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także wygodne. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Do tego takie okiennice skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich mycie jest bardzo proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]