Rolety okienne – uniwersalna ozdoba każdego wnętrza

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są co sezon wśród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobry producent może zaoferować kilkanaście, a czasem więcej wersji kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini można kupić w szerokiej palecie barw.
Wybierz kolor zbliżony do Twojego wnętrza lub postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to szarość, biel, czerń i beże. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a jednocześnie powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość do wysokości. Przedsiębiorstwa produkujące rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do okien o typowych rozmiarach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nietypowym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem oferowane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to alternatywnym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa darmowego zwężania rolet.