Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Nie masz koncepcji na nowoczesne i modne urządzenie swojego mieszkania? Jeden, niedrogi produkt może całkowicie odmienić wygląd i styl pomieszczenia. Mowa oczywiście o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą takiej przesłony można dodać koloru dowolnym pomieszczeniom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc podpowie, jak dokonać dobrych, zakupowych decyzji.

Jak wybrać rolety?

Jest mnóstwo fasonów wewnętrznych rolet okiennych . Można je podzielić według różnych kryteriów. Jeśli idzie o tworzywo, znajdziemy w sklepach rolety materiałowe wyprodukowane z nowoczesnych tkanin o różnym stopniu przepuszczania światła. Jest to zazwyczaj poliester – łatwy do czyszczenia i nieskomplikowany w utrzymaniu.
Z uwagi na przeznaczenie klasyfikujemy rolety na ścienne i okienne. Kolejny podział to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym modelem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następny podział to rolety na wymiar lub standardowe. Pierwszy rodzaj zaleca się do okien o niestandardowych wymiarach, z dużą liczbą segmentów lub wieloma dekoracyjnymi detalami. Jeśli chodzi o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z aktualnymi, wnętrzarskimi trendami.

Czy rolety są drogie?

Ponieważ konkurencja na rynku rolet jest duża, podobnie jak ciągle rosnąca liczba producentów, obecnie rolety możesz nabyć w nad wyraz atrakcyjnej cenie. Regularna cena jest niewysoka, a do tego dochodzą jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy produkt udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są tanie i właściwie na każdą kieszeń.
Nowoczesne projekty, bezinwazyjny montaż i bogata kolorystyka powodują, że tego rodzaju przesłona na okna jest coraz popularniejsza. Cena w stosunku do jakości i długiej żywotności rolety jest nad wyraz atrakcyjna, stąd nie brak miłośników takiej koncepcji na urządzenie wnętrz.