Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Społeczeństwo powoli nabiera świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, spaliny samochodów, kurz czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.