Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Sprawdź, gdzie kupić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie wyglądają i bez problemu można je dopasować do aranżacji domu, bo są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji i kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. kuli bądź piramidy.

Lampy solne a wytwarzanie anionów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest kojące i delikatne, dlatego rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]