Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Nie poszukuj już więcej! Tu kupisz panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na dwa dni, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Musisz więc zostawić odstępy przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]