Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Wydają się mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]