Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, korzystnie oddziałują na nasze środowisko i zdrowie oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku wyładowania elektrycznego, wpływu intensywnego pola magnetycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak drukarki, laptopy czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić niebezpieczne bakterie i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego osłabienia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w placówkach oświaty, szpitalach, urzędach czy biurach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.