Drzwi drewniane – dlaczego są tak popularne?

Mimo że na rynku znajdziemy wiele drzwi wykonanych z najróżniejszych surowców (na przykład z metalu oraz tworzyw kompozytowych), to szczególnym zainteresowaniem producentów i klientów szczycą się nadal drzwi drewniane. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać, bo ich różne atuty powodują, iż okażą się doskonałym rozwiązaniem tak wszędzie, gdzie istotna jest wygoda, jak i we wnętrzach, w których istotniejsze są względy estetyczne. Dobrze wykonane drzwi drewniane są wszak solidne i doskonale się prezentują, zaś ich eksploatacja nie przysporzy żadnych trudności. Jak jednak wytwarzane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich zakupie?

Drzwi drewniane – z czego są wyprodukowane?

Do wyrobu drzwi bywają wykorzystywane najróżniejsze rodzaje drewna. Zazwyczaj rzecz jasna używane bywa drewno sosnowe, które jest dość wytrzymałe, a ponadto tanie, niezbyt ciężkie oraz nieprzysparzające problemów przy przygotowaniu. Poza tym stosowane są szczególnie inne drewna europejskie – między innymi dąb oraz buk. Wygląd drewna sosnowego nie pasuje niestety do niektórych pomieszczeń – z tego względu drzwi drewniane obkładane są obłogami z różnych gatunków, tak tych z Europy, jak i egzotycznych. Określają one wizerunek danego egzemplarza oraz umożliwiają dopasowanie go do różnych mebli lub dekoracji.

Różnorodność drzwi drewnianych

Drzwi drewniane bywają chętnie kupowane również ze względu na to, iż (w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z materiałów sztucznych) mogą być używane także w tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach i podczas odnawiania budynków dodanych do wykazu zabytków. Dla wielu klientów naprawdę istotne będzie również to, że drzwi drewniane możemy wykonać w myśl wytycznych klienta, dopasowując je do jego gustów i cech przestrzennych mieszkania – a to będzie oczywiście nieosiągalne dla drzwi ze stali oraz z coraz popularniejszych materiałów syntetycznych.