Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

W trakcie aranżowania wnętrz stajemy przed decyzją: żaluzje, zasłony czy rolety? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach poświęconych wnętrzarstwu zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, salonie lub dziecięcym pokoju, poza roletą masz możliwość również w oknie powiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o kremowej, jasnoszarej bądź białej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam poduszek, mebli, dywanu i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

Podczas naszych poszukiwań odkryliśmy również kilka pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. szarości, brązie, bieli, beżu). Inna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym motyw zasłony dobierz pasujący do estetyki pokoju (dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia opiera się na kontraście. Intensywna roleta – niebieska, zielona, żółta – oraz delikatna zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to nowatorski sposób na aranżację wnętrza. Masz odwagę wypróbować ten stylowy duet w swoim domu?