Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni znajdziesz tutaj.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten moduł osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie domownicy przebywają sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie komfortowe. Dowolność wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się również w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]