Akcesoria do rolet – typy dla Ciebie

Mechanizm do rolety, napinacz łańcuszka, płytka montażowa i haczyk montażowy to bardzo popularne i najchętniej kupowane akcesoria do rolet. Ich montaż jest łatwy i intuicyjny – każdy w swoim domu przymocuje je we właściwym miejscu, bez konieczności użycia śrub czy gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny montaż i demontaż to największy atut współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym warto wiedzieć

Chcesz nabyć rolety wewnętrzne? Oto pakiet akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napięcie boczne tkaniny,
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe.
Podczas korzystania z rolet wewnętrznych część elementów może się zużyć. Oczywiście nowoczesne akcesoria do rolet mają najwyższą jakość, ale jeśli zadziała na nie zbyt spore obciążenie, to mogą pęknąć. Przydarzyć się może tak np. z uchwytami mocującymi, jeżeli zbyt szeroko otworzymy skrzydła okien. Nie trzeba od razu wymieniać całych rolet, w zupełności wystarczy dokupić kilka małych elementów z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Twoje rolety po tej drobnej naprawie posłużą jeszcze długie miesiące, a nawet lata.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc polecana jest osobom, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, ale nie wymagają zaciemnienia na poziomie 100%. Zestaw akcesoriów do rolet dzień noc to nierozerwalna para z roletami okiennymi. Są wśród nich mechanizmysłużących do rozwijania lub zwijania rolet. Nieocenioną pomocą w instalacji i późniejszym użytkowaniu będzie łańcuszek i napinacz. Zadaniem napinacza jest właściwe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie będzie się przycinał ani plątał.