Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, uregulowania kontaktów czy macierzyństwa i ojcostwa.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radców prawnych

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Staramy się wówczas zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.