Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy dużym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam też obce kwestie prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Etapy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, żeby już przy inicjującym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z konieczną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie też dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały swoich bliskich, wymaga delikatnego działania i całkowitego zrozumienia. Nierzadko wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach nasz zespół, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.