Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

Przebudowa lub budowa domu, sprzątanie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to też najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.