Jeśli potrzebujesz zlecić wywóz mebli Kraków, skieruj się tutaj.
Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. Zwykle chowamy je do piwnicy, na strych lub do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach także te schowki stają się tak zagracone, że normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, żeby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.
Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?
Śmieci takie jak stare meble, sprzęty elektroniczne, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy części stolarki okiennej nie mogą trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują także fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego mieszkania.
Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie surowca
Stare meble, jeżeli będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu ich wedle tworzywa, z którego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł i półek.
Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]