Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Interesuje Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Zajrzyj tutaj, aby uzyskać więcej informacji

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, na ogół wykonane z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, powszechnie stosowanych w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, kształtowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, nadproży, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty świadczące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]