Ważne badania wysokościowe

Dalsze informacje o badaniach wysokościowych Bielsko Biała na www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej trzy metry nad gruntem bądź podłogą. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych branż. Jak wyglądają tego rodzaju badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż według przepisów BHP powinna być wykonywana z zastosowaniem specjalnych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają na celu niedopuszczenie do jej wykonywania osób, dla których może wiązać się z niebezpieczeństwem. Pracy tego typu nie mogą wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą bądź wykazujące problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą), neurologii i okulistyki. Badania wykonuje się poddając badanego prostym testom przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. W czasie badań można również wykryć problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, ich przeprowadzenie ma więc szczególne znaczenie. Nie należy martwić się, że konieczne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, ponieważ jest możliwość wykonania wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż w trakcie wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że tak stanowi prawo, badaniom tego typu należy poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy przekroczyły pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im rokrocznie.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]