Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Tu znajdziesz profesjonalistę, który rozwiąże problem z wirusem na stronie internetowej.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, iż liczbę sklepów i stron działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny malware, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Witryna internetowa rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest zablokowane? Obrazy na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? To raptem parę z częstych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby usunąć źródło infekcji i przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich powinno się powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie parają się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki htaccess i wp-config. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych ataków. Jeśli długotrwałe zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do spisu wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, ponieważ usunięcie wszelkich następstw cyberataku nie daje pewności, iż podobna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]