Usługi geologiczne to bezpieczna inwestycja

Wznoszenie domu to trudne zadanie. Przeszkody zaczynają się jeszcze na etapie planowania inwestycji. Poza sprawami formalnymi, powinniśmy bowiem pamiętać o zbadaniu gleby na terenie na którym chcemy wznieść obiekt. Bardzo istotne są między innymi poziom wilgoci w gruncie, skład gleby i jej twardość. Jak sprawdzić, czy grunt pozwala na wybudowanie domu, czy też konieczne są dodatkowe działania? Musimy powierzyć to geologowi, który po przeprowadzeniu odpowiednich ekspertyz określi bezpieczeństwo danej budowy. Jak więc to wykona? Jak wyszukać specjalistę, który zaproponuje usługi geologiczne dobrej klasy?

Na czym polegają usługi geologiczne?

Początkowym etapem podczas usług geologicznych jest wykonanie nawiertów. Pozwala to na wzięcie cząstek ziemi oraz wód zalegających pod ziemią oraz ich następne sprawdzenie w laboratorium. Rezultaty tych badań sporo mówią o tym, czy ziemia umożliwia wzniesienie budynku, czy też trzeba przeprowadzić jakieś prace. O tym, jak skonstruowana jest ziemia na terenie mówią też rezultaty sondowania statycznego i dynamicznego, a więc ekspertyz wykonywanych z użyciem specjalistycznego sprzętu. Takie rezultaty powinny być zawarte w sporządzonej na koniec opinii.

Usługi geologiczne – kto przeprowadzi?

Powinniśmy jednak pamiętać, iż tego rodzaju ekspertyzy mogą być wykonane jedynie przez geologa posiadającego odpowiednie uprawnienia. By je otrzymać i móc świadczyć usługi geologiczne, powinniśmy skończyć studia wyższe, a to oznacza, że korzystając z usług geologa zyskujemy pewność, że usługi geologiczne przyniosą wymierne skutki. Jeżeli poza tym istotna jest dla nas również profesjonalna obsługa i krótkie terminy, dobrze zwrócić się o pomoc znajomych, którzy już zamawiali usługi geologiczne lub znaleźć opinie poprzednich klientów w internecie.