Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Zleć drukowanie 3D Kraków na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, i FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich elementów.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystywania filamentów w obszernej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]