Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego największym atutem jest też fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.