Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie wszystkie śmieci mogą znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady komunalne. Przyczyny tych zakazów są rozmaite – niekiedy śmieci przekraczają akceptowalne wymiary, innym razem zakazują tego funkcjonujące w naszym kraju przepisy. Co zrobić z takimi kłopotliwymi odpadami? Powinniśmy przewieźć je do pobliskiego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi działać jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miastach możemy niekiedy wybrać jeden z wielu punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy mają własne auto oraz odpowiednią ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Renowacje i sprzątanie strychów – dlaczego warto zamówić kontener?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w toku różnorodnego rodzaju prac. Głównie są to przebudowa nieruchomości i – chodzi przede wszystkim o spore ilości gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest także dobrym wyjściem, jeśli planujemy sprzątanie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszystkie zalegające od wielu lat niemodne meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Wywóz różnych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi oferowane m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o ustalonej pojemności, który ten w okresie wskazanym w umowie może napełnić odpadami budowlanymi czy też niepotrzebnymi sprzętami. Kontener jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym będzie legalnie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.