Przygotuj się do współpracy z architektem

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Warto zatem dokładnie to obmyślić i skorzystać wtedy z usług fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt domu. Możemy co prawda nabyć stworzony już dokument, jednak by mieć gwarancję, iż budynek będzie taki jak nam chodziło, warto poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, powinniśmy powiedzieć na ten temat kilka zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od przebiegu spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich zalet spodziewamy się po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Warto też zaznajomić się z głównymi ustawami na temat budownictwa – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się denerwować, bo w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. Właśnie ów projekt zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny do odbioru budowy. Zawartość tych projektów określają właściwe przepisy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]