Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też mają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę oraz ból.

Implantologia – komu zlecić?

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak ważne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.