Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najczęstsze awarie lodówek to zwłaszcza zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie i nieszczelność. Co ważne, takie awarie czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wówczas wystarczy tylko przestawić lodówkę. Kiedy jednak przyczyna awarii jest gdzie indziej, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć inny produkt?

Kiedy zdecydować się na naprawę lodówek?

Najbardziej podatnymi na usterki częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Często ich źródłem okazuje się niewłaściwe używanie urządzenia. Do środka nie należy wszak wkładać potraw ciepłych, a korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, by domknąć wnętrze. Kiedy idzie o lodówki dla sklepów, warto wyposażyć je w siłowniki. Zbyt mała wydajność silnika rzutuje również na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w razie stwierdzenia usterki nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane usługi.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależą od typu awarii. Inną stawkę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, że są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy mogą być wyższe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego sprzętu.