Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

Jeżeli interesujesz się mikropigmentacją głowy, koniecznie kliknij tu.

Zapewne przeglądając usługi gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używane określenie na popularny pośród pań makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie oznak łysienia oraz blizn

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się przeważnie kobiety chcące zaoszczędzić czas przeznaczany codzienne na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą się każdego dnia prezentować. Istnieje jednak też mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma ogromny wpływ na samopoczucie jednostki, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów finansowych nie może sobie pozwolić ogromny odsetek osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także podnieść poziom akceptacji własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutka, jak również maskowanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja głowy – czy daje rezultat na stałe?

Na pozór mikropigmentacja wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, bo tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i utrzymuje się mniej więcej przez rok. Co jest przyczyną tej różnicy? W trakcie mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, z kolei w procesie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem czasu pigment stopniowo zanika. Zatem jeżeli zamiarem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe tuszowanie rzadkich włosów bądź łysiny, musi ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum rocznych interwałach.

Adres firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]