Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają podczas różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener we wskazane miejsce. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.