Jak przebiega zakładanie i utrzymanie trawników?

Równo przystrzyżony trawnik upiększa posesję i wygląda elegancko. Na szczęście można skorzystać z pomocy podmiotów, które profesjonalnie zajmują się dbaniem o trawniki. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – życica trwała i Poa trivialis

Przedsiębiorstwa zajmujące się zakładaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. przedsiębiorstwa prywatne, zespoły zamków, zarządy dróg i zieleni czy urzędy, które posiadają wielkie powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów roślin, do których zaliczyć można kostrzewę czerwoną kępową, mietlicę psią czy Poa pratensis. Bardzo często wykorzystywana jest także trawa rozkładana, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wszystko uzależnione jest od wielkości przestrzeni, rodzaju posesji oraz spodziewanych efektów. Gatunki z rolki dobrze spisują się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – odchwaszczenie i skaryfikacja

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o trawniki stosują nowoczesne narzędzia, które pomagają przeprowadzić wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy np. koparki, kosiarki samojezdne, agregaty oraz wiele innych funkcjonalnych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele sprawniej. Bardzo istotne jest też nawadnianie trawnika, które często odbywa się z wykorzystaniem automatycznych urządzeń. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak śnieg lub działalność wandali. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można skaryfikację, nawożenie czy zwalczanie chorób, trawnik znowu prezentuje się estetycznie.