Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich głównymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z ceramiczną koronąwygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu czy pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?

proces wstawienia implantów zębowych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Poza nim istotne jest również właściwe nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i wprawą. Precyzja niezbędna jest również przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki przeciwbólowe

Proces wszczepienia implantu zębowego budzi w niektórych pacjentach przerażenie związane z możliwym intensywnym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu i kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia dysponuje niesłychanie skutecznymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.