Jak podjąć decyzję o wyborze stomatologa?

Skorzystaj z sugestii dobrego dentysty w Krakowie.

Bolący ząb jest niesłychanie nieprzyjemnym odczuciem. Z tego też powodu stomatolog jest zazwyczaj jedynym lekarzem specjalistą, którego większość z nas odwiedza w miarę regularnie. Lecz jak znaleźć dobry gabinet dentystyczny?

Dobry dentysta – bliskie położenie i obszerny zakres usług

Mieszkańcy miast i liczebniejszych miejscowości łatwo odnajdą w okolicy jakąś klinikę stomatologiczną, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług lekarskich oferujących prywatne leczenie oraz profilaktykę. Co warto wziąć pod uwagę przy doborze stomatologa, któremu postanowimy oddać pod opiekę nasze uzębieniem? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny znajduje się w pobliżu domu pacjenta, aby w razie nieprzewidzianej sytuacji (wypadnięcia plomby, ułamania zęba lub silnego bólu) nie trwonić cennego czasu na dojazd do kliniki. Godziny przyjmowania pacjentów także są ważne – jeśli gabinet działa minimum do godziny 20:00, pacjent bez trudu umówi się na zabieg bez potrzeby wybrania urlopu w miejscu zatrudnienia. Trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na rozpiętość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny oraz specjalizacji, którymi legitymują się jego stomatolodzy. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że niezależnie od od złożoności przypadku z jakim pacjent zgłosi się do kliniki, zostanie on kompleksowo obsłużony bez potrzeby przekierowania go do kolejnych klinik. Nie lekceważmy także opinii byłych pacjentów gabinetu – jeżeli wypowiadają się oni dobrze odnośnie świadczonych przez klinikę usług, śmiało można zapisać się na konsultację.

Gabinet stomatologiczny musi podążać za duchem innowacji

Medycyna to dynamicznie rozwijająca się gałąź nauki, dlatego także stomatolodzy powinni iść z duchem innowacji. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego personel nieprzerwanie zdobywa nową wiedzę, żeby pozostawać na bieżąco z najnowszymi technikami. Jednak samo zdobywanie wiedzy nie wystarcza – za nią musi iść dodatkowo wykorzystanie przez stomatologa najnowocześniejszych komponentów, aparatury i narzędzi. Po roku 2020 kolejnym znaczącym aspektem konsultacji u stomatologa jest też zachowanie higieny i bezpieczeństwa, więc przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym powinno się sprawdzić czy respektuje on surowe zasady dezynfekcji, które ochraniają tak pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Adres firmy:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]