Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Chcesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym Katowice? Skieruj się na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędzamy z reguły wraz z rodziną, jednak spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Często pracownicy firmy aranżują je na własną rękę, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w większych przedsiębiorstwach ten schemat działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Które polskie dania znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Oczywiście, na wigilijnym stole powinny zająć swoje miejsce polskie świąteczne dania. To głównie ryby, jak chrupiący filet z karpia albo pstrąga oraz staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są wespół z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, np. bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Trzeba także zadbać o smakowity specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy kutię z miodem, lekki sernik lub makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie trzeba zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć termin spotkania i porównać go z planem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej określić przewidywaną liczbę gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Rekomendujemy omówić z załogą menu i wespół dobrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest także to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]