Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na http://brabis.pl uzyskasz fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie umieją starannie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się tylko kosztami porad – dziwnie niskie ceny usług zazwyczaj zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]