Badania psychologiczne kierowców – co to takiego?

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić badania psychologiczne kierowców Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź http://bit.ly/2xFh6Ze

Badania psychologiczne mają niezwykle szerokie zastosowanie. To nie tylko sposób lepszego poznania siebie, ale też poznania predyspozycji psychologicznych jednostki, które wymagane są do pełnienia konkretnych zawodów. Spośród tych badań wyróżnia się między innymi badania psychologiczne kierowców.

Badania psychologiczne kierowców – o co w nich chodzi?

Ci, którzy mają obowiązek poddać się badaniom psychotechnicznym, nierzadko mocno się ich obawiają. Jak się jednak okazuje, naprawdę nie ma czego się bać. Całość badań składa się z wywiadu psychologicznego, testów badających inteligencję, testów osobowościowych i testów aparaturowych, które pozwalają ocenić między innymi szybkość reakcji. Testy inteligencji mają za cel ocenić zdolności intelektualne jednostki poddawanej badaniu. Testy osobowościowe badają cechy charakteru. Uwzględniają m.in: intro- oraz ekstrawersję, neurotyzm i psychotyzm. W wypadku testów aparaturowych specjalista wykorzystuje wirometr, aparat krzyżowy, stereometr, miernik czasu reakcji oraz ciemnię. Testy nie nakładają konieczności żadnego uprzedniego przygotowania. Kierowcy, którzy noszą okulary, powinni jedynie pamiętać, aby zabrać je ze sobą na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto ma obowiązek je wykonać?

Badania kierowców są obowiązkowe między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1, C1+E, C+E, C, D1, D1+E, D i D+E. Przechodzić muszą je również osoby, które pragną wykonywać zawód egzaminatora lub instruktora nauki jazdy. Są wymagane w przypadku kandydatów na operatorów wózków widłowych oraz kierowców taksówek. Trzeba dodać, że przejść je muszą też ci kierowcy, którzy stracili prawo jazdy na skutek prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Ważność tego rodzaju badań jest różna i zależna od kategorii osób, które się im poddają. I tak na przykład w przypadku kierowców chcących odzyskać prawo jazdy po stracie dokumentu za prowadzenie samochodu po spożyciu napoi alkoholowych badania te są bezterminowe. Należy wykonać je jedynie raz.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]