Wynajem szalunków – dobre strony

Wypożyczalnia szalunków Kraków - zapoznaj się z kompletną ofertą

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, lecz spotyka się również konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o komforcie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może generować spore koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne i praktyczne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi klienci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]