Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Sprawdź, gdzie nabyć szalunki Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Przeważnie używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, by nadać im należyty kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie przestrzeni na okna, bramy oraz drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Systemy szalunków

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura wykonana z drewnianych desek lub grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może być użytkowana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część inwestorów i wykonawców stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki lub metalu, jak również zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Najczęściej jednakże korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę spajają belki, głowice ze stali bądź aluminium, narożniki i łączniki.

Wynajem szalunków – kiedy się to opłaci?

Podmioty cyklicznie parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]