Okna skrzynkowe znów popularne

Jeśli potrzebujesz okien skrzynkowych drewnianych, powinieneś odwiedzić tę stronę

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je możemy w starych gmachach, starych domkach oraz dworkach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego typu, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także we współczesnych budynkach. Szczególnie, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na cztery części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach zabytkowych – między innymi chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub modrzew, ale od niedawna ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się wszak dużo bardziej odporne na wpływ wilgoci, wiatru oraz skrajnych mrozów.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]