Okna drewniane – z jakich gatunków?

Więcej o oknach drewnianych Limanowa

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym typem okien. Następnie były zastąpione przez te wykonane z PCV, ale obecnie znów doceniamy ich atuty. Odpowiednio zrobione i serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna plastikowe, zaś ich zakup pochłonie porównywalną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie jest niezbędne – niekiedy po prostu nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych typów. W jakich przypadkach więc powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Z czego wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Aktualnie najchętniej stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę oraz słońce, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, jednak powinniśmy pamiętać, że wymagają mniej intensywnych napraw i łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich atutem będzie również to, iż często prezentują się korzystniej niż te zrobione z europejskich gatunków drewna.

Okna drewniane – w których budynkach sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla produktów plastikowych – będą w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również stosowane do rekonstrukcji zabytkowych budynków. Wykorzystanie pozostałych surowców może wszak skutkować trudnościami w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się również dużymi grzywnami.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]