Na co zwrócić uwagę kupując okna energooszczędne

Szukasz okien energooszczędnych? Kliknij tu

Odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne to podstawa, o której nie można zapomnieć przy termomodernizacji budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów znajdziemy w różnych wariantach. W jaki sposób są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – wykonane z ekologicznych surowców

Drewniane okna wykonane są z przyjaznych dla środowiska surowców – np. dębu i meranti. Odznaczają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują oknom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na szczelność stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli remontujemy nieruchomość przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz domu, ale przede wszystkim oszczędność koksu lub oleju opałowego. Współczynnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy w lokalu zapanują komfortowe warunki. Wysoka temperatura nie ucieka z budynku, a przez szczeliny nie wpada wiatr .

Okna energooszczędne – precyzyjne systemy uszczelniające

Nabywając nowe okna energooszczędne sprawdźmy kolejny istotny element – stopień Rw. Zainwestujmy w dźwiękochłonne okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć hałasu z dworu. Niezwykle istotne są również specjalistyczne uszczelki okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technologia zapewnia wygłuszenie niechcianego zgiełku i oszczędność opału.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]