Elementy budowlane – dźwigary

Znajdź dźwigar na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z betonu, a także wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są także niezbędne przy budowie stropów – wówczas ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Dlatego jego najważniejszym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i typ wykorzystanych do tego materiałów. Muszą one być pieczołowicie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, olcha, buk i sosna. Nadzwyczaj istotne jest również poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed negatywnym wpływem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Firmy, które regularnie parają się budową wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Na szczęście firmy, które od czasu do czasu akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]