Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Tutaj poznasz więcej szczegółów o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – potrzebne informacje oraz wirtualne spacery

Aby pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz motele, hotele i schroniska zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, czar małopolskiego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Serwis o najciekawszych miejscach w Małopolsce z myślą o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu w Polsce.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego