Marzysz o niezwykłej podróży? Polecamy Sri Lankę!

Więcej w temacie wakacje Sri Lanka na https://relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/.

Chociaż nad Bałtykiem i w rodzimych górach jest sporo pięknych miasteczek, w których można w ciekawy sposób spędzić urlop, nierzadko chcemy po prostu wyjechać w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Idealnym posunięciem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja oraz kultura są całkowicie odmienne od polskich, więc podróżnikowi z Polski przyniosą niemało niesamowitych wrażeń. Taką otwierająca oczy podróżą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to właśnie oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Co należy zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to nieduże państwo umiejscowione na wyspie Cejlon i przylegających drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że większość europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej cudowne plaże, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest także z rozległych pól herbaty, której produkcja jest głównym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednak jest to także kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą sercu skrywa masa atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, bowiem historia tego państwa sięga ponad 3 tys. lat.

Co w związku z tym trzeba zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością odwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który jest sławny też ze swoich sambarów, guźców oraz niedźwiadków wargaczy. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie napić się filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy także przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak przygotować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, niemniej jednak najciekawsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały zorganizowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” przygotowuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostroić harmonogram wakacji do oczekiwań dowolnego turysty.

Adres firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]