Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak dobrej oferty kursu górskiego!

Góry są niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. Praktycznie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia porwały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Dlatego tym, którzy kochają góry wysokie i pragną nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą drogą, aby nabyć potrzebne umiejętności jest odbycie wszechstronnego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w przypadku różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo zasady właściwego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niedużych grupach, które z reguły mają nie więcej niż 6 osób. W ten sposób przyswajanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]