Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Znajdź wosk do podłóg

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się ochronić nimi meble?

Wykorzystanie środków do ochrony drewna

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec często wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować we właściwy sposób – myć preparatami na bazie olejów i wosków.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]