Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Szukasz szczegółowych wiadomości o sprzedaży blachodachówki? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy dachowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachodachówki – cechy oraz atuty

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach rekomenduje się kupować w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08